znak

Oslavy Výročí obce 760 let a 80 let SDH

 

Oslavy výročí obce 760 let a 80 let SDH

V sobotu 8. června proběhly oslavy výročí 760 let od první písemné zmínky obce Vrančice a 80 let od založení hasičského sboru. Na úvod, všechny přivítal a pronesl proslov starosta obce pan Jiří Sláma, poté zastupitelé, hasiči, zástupci mysliveckého sdružení a spolku Vranč a všichni zúčastnění se  průvodem v čele s kapelou přesunuli ke zvoničce, kde se konala mše svatá při které byl požehnán hasičský prapor a auto Avia naší hasičské zásahové jednotky.

Od 14.30 začal bohatý program, zahájili jej naši hasiči vystoupením s žebříkovým cvičením, následovalo vystoupení spolku Vranč „Česká Beseda“, které zahájilo koncert Rožmitálské Venkovanky. Nejen děti podle všech reakcí potěšila divadelní pohádka v podání členů spolku Vranč „ Jak chudý tovaryš ke štěstí přišel“. Za viděnou také stálo zhlédnutí ukázky zásahu JSDH Zalužany. Večer nás čekalo ještě malé posezení s Toulavou kapelou.

Celé odpoledne byly k vidění: výstava fotografií, mineralogická sbírka z vrančického revíru, promítání prezentace obce „ Rok na vsi, aneb jak se u nás žije“, prezentace Spolku Vranč, výstava v naší hasičárně a prezentace historické techniky sboru. Zkrátka u nás nepřišly ani děti, byly pro ně připravené atrakce. Pro všechny rodáky byly připraveny malé upomínkové dárečky a u této příležitosti byl vydán i pamětní list obce Vrančice.

Co více dodat, panovala zde celé odpoledne klidná a přátelská atmosféra a my doufáme, že se u nás ve Vrančicích všem líbilo, že rodáci zde potkali své známé a mohli si s nimi popovídat, zavzpomínat nad fotografiemi a že jste si příjemně zazpívali, i zatančili na pěkné písničky Rožmitálské Venkovanky, nebo Vás zaujaly výstavy, zkrátka, že se u nás nikdo nenudil a že se všichni budeme těšit na další setkání ve Vrančicích. Pokud tomu opravdu tak bylo, pak byla zcela naplněna myšlenka a cíl tohoto setkání.

J. Slámová